هشتمین جشنواره تلویزیونی مستند

جشنواره مستند، جشنواره تلویزیونی مستند، جشنواره فیلم، جشنواره عکس و جشنواره مستند نگاری، ویژه فلسطین

«روایت فتح بیجی» در جشنواره تلویزیونی مستند
«روایت فتح بیجی» در جشنواره تلویزیونی مستند
03 اردیبهشت 1396 12:40 ب.ظ

«روایت فتح بیجی» به تهیه کنندگی سید هاشم موسوی و کارگردانی وحید فراهانی دوشنبه چهارم اردیبهشت از جشنواره تلویزیونی مستند پخش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی جشنواره تلویزیونی مستند، «روایت فتح بیجی» روایتی از آزادسازی شهر و پالایشگاه استراتژیک بیجی از دست نیروهای تکفیری است. این مستند در عراق تصویری برداری شده و در 45 دقیقه هشت محور عملیاتی بیجی را به تصویر می‌کشد، عملیاتی مهم برای عراقی ها که اقتصاد داعش را فلج کرد.

به گفته کارشناسان نظامی عملیات بیجی یکی از بهترین و مهم‌ترین عملیات‌ها با کمترین تلفات در عراق بوده است، چرا که اقتصاد داعش به پالایشگاه بیجی وابسته بود و از زمانی که این پالایشگاه به دست نیروهای عراقی افتاد اقتصاد داعش ضعیف شده است.

نخستین جشنواره تلویزیونی مستند از 23 فروردین در شبکه مستند آغاز شده است، فصل اول این جشنواره شنبه، دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 19 تا 20 روی آنتن می‌رود و برگزیدگانش را مردم و کارشناسان انتخاب می‌کنند.

داوری بخش مردمی این جشنواره از طریق سایت festdoctv.com، کانال اینستاگرام festdoctv@ و سامانه پیامکی جشنواره به شماره 3000081 انجام می‌شود و بینندگان تا 48 ساعت پس از پخش اثر مهلت دارند، به مستند رای بدهند.

 

بدون دیدگاه