هشتمین جشنواره تلویزیونی مستند

جشنواره مستند، جشنواره تلویزیونی مستند، جشنواره فیلم، جشنواره عکس و جشنواره مستند نگاری، ویژه فلسطین

زندگی عاشقانه دو خزنده به نام آگاما به روایت مستند «هینی‌مینی»
زندگی عاشقانه دو خزنده به نام آگاما به روایت مستند «هینی‌مینی»
15 اردیبهشت 1396 12:24 ب.ظ

مستند «هینی‌مینی» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی دلاور دوستانیان شنبه 16 اردیبهشت ساعت 19 از جشنواره مستند پخش می‌شود. دلاور دوستانیان درباره این مستند گفت:«هینی مینی» درامی عاشقانه – حادثه‌ای است که در دشتی به همین نام در هفتاد و پنج کیلومتری  استان ایلام تصویربرداری شده‌است و روایتی داستانی دارد. 

وی افزود: این مستند روایت عاشقانه‌ای از زندگی دو خزنده از خانواده سوسمارها به نام آگاماست که ورود یک شکارچی به قلمرو آن‌ها نظم زندگیشان را به هم می زند.

دوستانیان درباره اسم این مستند توضیح داد: حدود 500 سال پیش تعدادی از مهاجران هندی به منطقه‌ای در ایلام مهاجرت می کنند و اسمش را هند مینی می گذارند، به مرور زمان این منطقه که لوکیشن مستند من هم هست، به «هینی مینی» تبدیل شد.

وی افزود: در این مستند به طبیعت دشت «هینی مینی» می‌پردازد و قصد داریم در آن پیامدهای بد دخالت انسان و دخل تصرفش در طبیعت را نمایش بدهیم.   

«جشنواره تلویزیونی مستند» جشنواره‌ای است که به همت شبکه مستند برگزار شده و قرار است هر فصل از سال با هدف تعامل بیش‌تر با مخاطبان و شناسایی استعدادهای جوان در حوزه مستندسازی پخش شود. این جشنواره به صورت تلویزیونی برگزار می‌شود همه رویدادهایش از رقابت آثار گرفته تا اختتامیه در رسانه ملی انجام می‌شود؛ نخستین فصل این جشنواره از ۲۳ فروردین آغاز شده و مردم و کارشناسان برگزیدگانش را مشخص می‌کنند. داوری بخش مردمی این جشنواره از طریق سایت festdoctv.com، کانال اینستاگرام festdoctv@ و سامانه پیامکی جشنواره به شماره 3000081 انجام می‌شود و بینندگان تا 48 ساعت پس از پخش اثر مهلت دارند، به مستند رای بدهند.

 

بدون دیدگاه