هشتمین جشنواره تلویزیونی مستند

جشنواره مستند، جشنواره تلویزیونی مستند، جشنواره فیلم، جشنواره عکس و جشنواره مستند نگاری، ویژه فلسطین

«دویدن در اتاق بسته» و «صفرکیلومتر»  در جشنواره تلویزیونی مستند
«دویدن در اتاق بسته» و «صفرکیلومتر» در جشنواره تلویزیونی مستند
17 اردیبهشت 1396 10:53 ق.ظ

جشنواره تلویزیونی مستند، دوشنبه 18 اردیبهشت ساعت 19 مستندهای «دویدن در اتاق بسته» و «صفرکیلومتر» را پخش می‌کند.

به گزارش روابط عمومی جشنواره تلویزیونی مستند،«دویدن در اتاق بسته» به تهیه‌کنندگی مهدی مطهر و کارگردانی مصطفی آتش‌مرد درباره دونده‌ بی خوابی است که تلاش می‌کند به آرزوهایش برسد.

این مستند در تهران و آستان اشرفیه تصویربرداری شده و در خلاصه آن آمده‌است: ابراهیم، دونده‌ای که بر اثر غرق شدگی دچار بی‌خوابی است، برای دیده شدن و داشتن شغلی مناسب تلاش می‌کند. او ۱۰ سال است نمی تواند بخوابد و ۳۰ ساعت بدون توقف از شمال ایران (آستانه اشرفیه) تا تهران دویده، ابراهیم مورد توجه رسانه ها قرار می‌گیرد، ولی تلاش او برای به دست آوردن شغل دلخواه بی نتیجه می ماند و به ناچار و  به علت بی خوابی به عنوان نگهبان شبانه یک پارک استخدام می شود..

موتور سواری نوجوانان در «صفر کیلومتر» 

«صفرکیلومتر» به تهیه‌کنندگی محمدباقر حنطوش زاده و کارگردانی امید حنطوش‌زاده موتورسواری نوجوانان در دزفول را آسیب‌شناسی می‌کند.

در خلاصه این مستند آمده‌است: موتور و موتورسواری در دزفول تا حدی رایج است که می‌گویند تعداد موتورها بیشتر از جمعیت شهر است، این مستند کوتاه به موضوع موتورسواری نوجوانان پرداخته است..

نخستین جشنواره تلویزیونی مستند که به همت شبکه مستند در حال برگزاری است، به صورت فصلی برگزار می‌شود و محملی برای شناسایی و کشف استعدادهای عرصه مستندسازی است.

 این جشنواره روزهای زوج از ساعت 19 تا 20 در قالب برنامه تلویزیونی به همین نام روی آنتن شبکه مستند می‌رود و ‌ برگزیدگانش را مردم و کارشناسان انتخاب می‌کنند.

داوری بخش مردمی این جشنواره از طریق سایت festdoctv.com، کانال اینستاگرام festdoctv@ و سامانه پیامکی جشنواره به شماره 3000081 انجام می‌شود و بینندگان تا 48 ساعت پس از پخش اثر مهلت دارند، به مستند رای بدهند.

 

 

 

 

 

 

 

بدون دیدگاه