هشتمین جشنواره تلویزیونی مستند

جشنواره مستند، جشنواره تلویزیونی مستند، جشنواره فیلم، جشنواره عکس و جشنواره مستند نگاری، ویژه فلسطین

هیئت داوران فصل سوم جشنواره تلویزیونی مستند، انتخاب شدند
هیئت داوران فصل سوم جشنواره تلویزیونی مستند، انتخاب شدند
30 آذر 1396 2:36 ب.ظ

به گزارش  روابط عمومی جشنواره تلویزیونی مستند، مهدی مطهر، مهدی شامحمدی و روبرت صافاریان به عنوان اعضای هیئت داوران فصل سوم این جشنواره انتخاب شدند و 41 فیلم این فصل را داوری خواهند کرد.

مهدی مطهر، عضو خانه مستند انقلاب اسلامی و تهیه کننده مستندهای متعددی چون «ملاقات با داعش»، «همشهری جنگ»، «گیسوان حلب»، «میرزاجواد»، «جمعه سیاه و سفید» و فیلم سینمایی «آگوست» است. همچنین در جشنواره های متعددی همچون حقیقت، کوتاه تهران، سما، مقاومت، رشد، عمار و جشنواره های خارجی مانند ارلز کورت لندن، iff آمریکا و جشنواره فیلم نیویورک حضور داشته و مورد تقدیر قرار گرفته است.

مهدی شامحمدی، کارگردان مستندهایی چون «عملیات غیر ممکن»، «مدارهفت درجه آرش»، «خوف ستایش» و «امام رضا» و همچنین مجموعه های تلویزیونی «روزهایی که می آیند»، «پرستاران» و سرزمین نخبگان است. شامحمدی همچنین تهیه کنندگی مستندهای «فصل هرس»، «قصه یک مرد»، و «لامپ سوخته» را بر عهده داشته است. وی در جشنواره سینما حقیقت و جشن خانه سینما حضور داشته است و جوایزی را نیز ار آن خود کرده است.

روبرت صافاریان، عضو هیئت تحریریه فصل نامه ادبی هنری ارمنی زبان «هاندس» و مدرس «تحلیل فیلم» در مؤسسه آموزش عالی سوره اصفهان است. از تالیفات وی می توان به «بیماری اروس»، تحلیل فیلم «ماجرای میکل‌آنجلو آنتونیونی»، «همزاد کابوس»، تحلیل فیلم «سایه یک شک» آلفرد هیچکاک و مصاحبه در فیلم مستند و همچنین ترجمه های متعدد در حوزه سینما اشاره کرد. صافاریان همچنین کارگردانی مستند های «وارونگی»، «جفت شیش»، «تهران در عکس»، «چهارده آبان روز آتش»، «مسافران کناره های خزر»، «تهران ـ شمال»، «گفت و گو با انقلاب» و «در فاصله دو کوچ» را بر عهده داشته است.

فصل سوم جشنواره تلوبزیونی مستند از مهرماه سال جاری آغاز شده است و تا پایان آذر ماه به اتمام خواهد رسید. 41 اثر در این فصل از جشنواره مستند پذیرفته شده اند که پس از داوری و اتمام جمع آوری آرای مردمی، در اختتامیه این جشنواره که اوایل دی ماه برگزار خواهد شد، برگزیدگان فصل سوم جشنواه تلویزیونی مستند اعلام خواهند شد.

 

بدون دیدگاه