ششمین جشنواره تلویزیونی مستند

جشنواره مستند، جشنواره تلویزیونی مستند، جشنواره فیلم، جشنواره عکس و جشنواره مستند نگاری

مهلت ثبت اثر برای پنجمین دوره پایان یافته است.

شرایط ثبت نام در دوره های بعدی اطلاع رسانی خواهد شد.

«شرایط ثبت طرح در بخش «پیچینگ» پنجمین جشنواره تلویزیونی مستند اعلام شد»

شبکه مستند سیما در نظر دارد به منظور حمایت از مستند سازان جوان، متعهد و خلاق و همچنین برقراری عدالت رسانه ای با بازتعریف چرخه تولید، در بخش جنبی پنجمین جشنواره تلویزیونی مستند شرایط ارائه طرح (پیچینگ) را فراهم کند.

برای پذیرش طرح ها باید بخش هایTag line که در واقع ایده ممتاز، موجز و شعارگونه‌ طرح است (حداکثر در یک جمله کوتاه 7 تا 10 کلمه‌ای)،Log line یا خلاصه کوتاه یک جمله‌‌ای (حداکثر 30 کلمه)، خلاصه طرح (‌150 کلمه‌ای)، مدت زمان تولید، پیش‌بینی هزینه پروژه و سوابق کاری است به صورت کامل نوشته شود.

مستند سازانی که تجربه تولید مجموعه مستند را دارند می توانند در بخش مجموعه مستند ثبت نام و ثبت طرح انجام دهند، برای پذیرش طرح در این بخش حتما باید تجربه تولید یک مجموعه مستند را داشته باشند.

در بخش مستند تک قسمتی 5 طرح و در بخش مجموعه مستند 3 طرح قابل ثبت نام و ارائه است.

سامانه بخش پیچینگ تا پایان مهر ماه 1400 باز بوده و بعد از این تاریخ با بسته شدن این بخش به هیچ عنوان امکان دریافت طرح وجود ندارد.

قوانین:
  • رعایت تعداد کاراکتر های در نظر گرفته شده در بخش Tag line ، Log line و خلاصه طرح ضروری است.
  • پس از اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان مرحله کتبی، افراد منتخب باید در ساعت و جلسه مقرر که متعاقبا اعلام می‌شود، خود را برای ارائه شفاهی به مدت 10دقیقه در مقابل هیات داوری آماده کنند.
  • متقاضیان باید در جلسه دفاع به پرسش‌هایی نظیر «چرا این فیلم باید اکنون ساخته شود؟» «چرا این فیلمساز باید آن را بسازد؟» پاسخ داده و به دنبال آن نمونه‌ای تصویری شامل قطعات راش و عکس‌های تهیه شده در قالب پاورپوینت ارائه کنند.
...
ثبت نام ارائه طرح «پیچینگ»

  • آخرین مهلت ثبت نام و ارسال طرح تا پایان مهرماه 1400 (مهلت ثبت اثر پایان یافته است )