هشتمین جشنواره تلویزیونی مستند

جشنواره مستند، جشنواره تلویزیونی مستند، جشنواره فیلم، جشنواره عکس و جشنواره مستند نگاری، ویژه فلسطین

پخش مستندهای «طلب» و «آبادسازی خرمشهر» در سالروز آزادسازی خونین‌شهر
پخش مستندهای «طلب» و «آبادسازی خرمشهر» در سالروز آزادسازی خونین‌شهر
02 خرداد 1396 4:45 ب.ظ
مستندهای «طلب» و «آبادسازی خرمشهر» چهارشنبه سه خرداد همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر از جشنواره تلویزیونی مستند پخش می‌شود..
به گزارش خبرنگار  باشگاه خبرنگاران پویا، «طلب» به کارگردانی مشترک جواد سلمان نژاد و رضا خداداد بیکی در 14 دقیقه به موضوع خشکسالی سیستان تاثیر آن بر محیط زیست طبیعی و انسانی می‌پردازد. 
در خلاصه «طلب» که منیژه شیخ آن‌را تهیه کرده است آمده است: پانزده سال است که مردم سیستان با خشکسالی دست به گریبانند و چندین سال است که  ریزگردهای برآمده از این خشکسالی  امان آن‌ها را بریده است…
«آباد سازی خرمشهر» نیز مستندی است که ساسان فلاح فر آن‌را تهیه و کارگردانی کرده است. 
این مستند 277 دقیقه‌ای در روستاهای خرمشهر  تصویربرداری شده و به موضوع محرومیت در خرمشهر می‌پردازد.
در خلاصه «آباد سازی خرمشهر» آمده است: پس از آنکه ایمیلی مبنی بر برگزاری اردوهای جهادی در خرمشهر برایمان آمد، تعجب کردیم که مگر واقعا خرمشهر با این همه منابع و ذخایر و اینقدر خدمتی که به کشور در زمان دفاع مقدس داشته هنوز محروم است ؟ خرمشهر آزاد شد ولی آباد نشد….
«طلب» و «آبادسازی خرمشهر» چهارشنبه ساعت 19 از شبکه مستند پخش و ساعت 24 و 10:30 روز آینده بازپخش خواهند شد. 
نخستین جشنواره تلویزیونی مستند از 233 فروردین در شبکه مستند آغاز شده است، فصل اول این جشنواره روزهای زوج از ساعت 19 تا 20 روی آنتن می‌رود و برگزیدگانش را مردم و کارشناسان انتخاب می‌کنند.
داوری بخش مردمی این جشنواره از طریق سایتfestdoctv.comR، کانال اینستاگرام @festdoctv و سامانه پیامکی جشنواره به شماره 3000081 انجام می‌شود و بینندگان تا 48 ساعت پس از پخش اثر مهلت دارند، به مستند رأی بدهند.

بدون دیدگاه