هشتمین جشنواره تلویزیونی مستند

جشنواره مستند، جشنواره تلویزیونی مستند، جشنواره فیلم، جشنواره عکس و جشنواره مستند نگاری، ویژه فلسطین

پخش مستند تحسین شده «زندگی در خور موسی» در جشنواره تلویزیونی مستند
پخش مستند تحسین شده «زندگی در خور موسی» در جشنواره تلویزیونی مستند
20 تیر 1396 4:14 ب.ظ
مستند تحسین شده «زندگی در خور موسی» ساخته حجت طاهری درباره زندگی پرنده های جزیره خور موسی چهارشنبه 21 تیر از جشنواره تلویزیونی مستند پخش می‌شود.
این مستند درباره 6 گونه فراوان پرنده در مناطقی به اسم «قبر ناخدا»، «قمر» و «دارا» در جزیره خور موسی، در جنوب ماهشهر است.
این مستند زندگی پرندگانی با نام‌های «اگرت ساحلی»، «کفچه نوک»، «پرستوی دریایی کاکلی»، «پرستوی دریایی پشت دودی» و «سلیم خرچنگ خوار» را از مرحله تخم گذاری تا زمان تولد در جزیره خور موسی با ۱۶ دوربین فیلمبرداری  کرده و به تصویر کشیده است.

«زندگی در خور موسی» در نهمین جشنواره «سینما حقیقت» با ۶ عنوان در صدر فهرست نامزدهای این جشنواره سینمایی بود و توانست تندیس جشنواره و دیپلم افتخار را در بخش مستند نیمه بلند دریافت کند. همچنین کاندید 6 جایزه از جشن خانه سینما بود که موفق به دریافت جایزه بهترین تصویربرداری شد.
این مستند که جایزه بهترین دستاورد فنی و بهترین کارگردانی را از جشنواره بین‌المللی فیلم سبز از آن خود کرده، چهارشنبه 21 تیر ساعت 19 از شبکه مستند پخش و ساعت 24 و 1:30 روز آینده بازپخش می‌شود.
فصل دوم جشنواره تلویزیونی مستند ۱۷ تیر در شبکه مستند سیما آغازشده و در این فصل ۴۲ اثر در سه بخش فیلم‌های بلند، نیمه بلند و کوتاه  با یکدیگر رقابت می‌کنند.

  داوری بخش مردمی این جشنواره از طریق سایتfestdoctv.com، ربات تلگرام@festdoctv  و سامانه پیامکی جشنواره به شماره ۳۰۰۰۰۸۱ انجام می‌شود و بینندگان تا ۴۸ ساعت پس از پخش اثر مهلت‌دارند، به مستند رأی بدهند.
 
 
 

بدون دیدگاه