هشتمین جشنواره تلویزیونی مستند

جشنواره مستند، جشنواره تلویزیونی مستند، جشنواره فیلم، جشنواره عکس و جشنواره مستند نگاری، ویژه فلسطین

تو را من چشم در راهم
تو را من چشم در راهم
27 آذر 1396 2:39 ب.ظ

به گزارش روابط عمومی جشنواره تلویزیونی مستند، ماریا ماواتی کارگردان مستند «بازگرد» درباره این مستند گفت: در جریان برنامه بزرگداشت سالروز بمباران حلبچه به مناطق غربی کشور سفری داشتم که در حاشیه این اتفاق برای عکاسی به یکی از کمپ‌های آوارگان به کردستان عراق رفتم. در آن جا با افرادی مواجه شدم که زندگی‌های بسیار عجیب و سختی داشتند و سرگذشت‌هایی غم انگیز. تصمیم گرفتم که در مورد یکی از این افراد فیلم بسازم.

ماواتی اضافه کرد: در میان تمام این سوژه‌ها تصمیم گرفتم روی کمپ ایزدی‌ها متمرکز شوم و زنان و دخترانی که در این کمپ اقامت داشتند. با جست‌وجوهایی که در کمپ‌های آوارگان ایزدی داشتم به دختری برخوردم که خانواده‌اش در دست داعش اسیر هستند و مادری که دو دخترش اسیر داعش شده‌اند.

وی افزود: راوی مستند «بازگرد» همین مادر و دختر هستند. مادری که از سرنوشت دختران جوانش خبری ندارد و خود در شرایط سخت کمپ زندگی می‌کند و دختری که مدتی در دست داعش اسیر بوده است و خاطرات تلخی از آن دوران با خود دارد.

مستند «بازگرد» به کارگردانی ماریا ماواتی و تهیه کنندگی خانه مستند انقلاب اسلامی با پذیرفته شدن در فصل سوم جشنواره تلویزیونی مستند در تاریخ بیست و هفتم آذرماه ساعت 20 در قالب برنامه تلویزیونی جشنواره مستند روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

 

بدون دیدگاه